Przejdź do treści

Owady i pasożyty w domu
- skuteczne sposoby

Czy owady i pasożyty pojawiają się jako nieproszeni goście w Twoim mieszkaniu? Jeśli tak, to zapewne doskonale wiesz, jakim utrapieniem potrafią być. Insekty szczególnie upodobały sobie ciemne zakamarki i ciasne szczeliny w domach, takie jak kuchenne szafki, wąskie przestrzenie pomiędzy meblami, czy pościel i ubrania. Owady nie tylko działają na nerwy, ale mogą także zagrażać zdrowiu. Pozostawiają po sobie odchody i wydzieliny zawierające drobnoustroje chorobotwórcze. Niezależnie od tego, jakie insekty zagnieździły się w Twoim mieszkaniu, na pewno chcesz je usunąć. Jak pozbyć się owadów z domu skutecznie i trwale?

Owady i pasożyty- jakie najczęściej nawiedzają nasze mieszkania?

Żeby wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się owadów z domu, musisz najpierw dobrze poznać swojego wroga. Jednymi z najbardziej uporczywych insektów są błyskawicznie rozmnażające się owady pełzające, takie jak mrówki, karaluchy, pluskwy, czy pchły. Natomiast korniki, spuszczele pospolite i kołatki domowe stanowią zagrożenie dla drewnianych mebli i innych przedmiotów z drewna. Jeśli kiedykolwiek znalazłeś w swoim mieszkaniu mole odzieżowe lub spożywcze, zapewne nie trzeba Cię przekonywać, że te pasożyty potrafią zrobić niemałe szkody. Innymi drażniącymi insektami, które mogą nawiedzać Twój dom, są muchy, ćmy, komary, meszki, a także osy i szerszenie. Jeśli któryś z tych szkodników jest Twoim utrapieniem, głowa do góry- możesz zwalczyć je na dobre!

Zapachy odstraszające insekty

Różne zapachy i aromaty, które dla ludzi są przyjemne, na owady działają odstraszająco. Jeśli chodzi o denerwujące muchy, możesz spróbować pozbyć się ich przy pomocy olejku eterycznego z trawy cytrynowej, eukaliptusa lub rozmarynu- owady wprost nienawidzą tych zapachów! Inne olejki odstraszające szkodniki to te o zapachu mięty pieprzowej oraz lawendy. Pomocne mogą być również świece zapachowe lub kadzidełka. Musisz jednak być świadomy, że takie domowe metody mają ograniczoną skuteczność działania. Kiedy insekty już na dobre zagnieździły się w Twoim mieszkaniu, najlepiej będzie, jeśli sięgniesz po specjalistyczne ekologiczne środki owadobójcze. Tego typu preparaty są bezpieczne dla środowiska naturalnego, a jednocześnie zwalczają niepożądane pasożyty.W tym artykule wspomniano o Twoim ulubionym hats po super niskich cenach. Wybierz opcję dostawy tego samego dnia, dostawy samochodowej lub odbioru zamówienia.

Skuteczne środki chemiczne na owady

Chociaż istnieje wiele sposobów na to, jak pozbyć się owadów z domu, to jednymi z najbardziej skutecznych okazują się profesjonalne preparaty owadobójcze. Spraye i koncentraty firmy Vigonez z rodziny Neptune posiadają specjalnie opracowaną, innowacyjną recepturę. Możemy znaleźć wśród nich środki przeznaczone do zwalczania owadów latających i pełzających, pajęczaków, korników, mrówek, karaluchów, moli, a także innych insektów. Te ekologiczne środki owadobójcze są bezpieczne, a ich działanie zostało potwierdzone i udokumentowane. Jeśli zależy Ci na produkcie szybkim i łatwym w użyciu, możesz wybrać spray, który pozwoli Ci usunąć szkodniki nawet z trudno dostępnych zakamarków. Chcesz pokryć środkiem dużą powierzchnię? Zdecyduj się na jeden z koncentratów Vigonez Neptune. Po rozcieńczeniu go z wodą możesz zaaplikować go na dowolną powierzchnię i zwalczyć złośliwe insekty.